W Krynicy Morskiej warto odwiedzić

Krynica Morska ma do zaoferowania turystom naprawdę dużo. Region ten szczególnie atrakcyjny jest oczywiście okresie letnim, gdyż miasto od północy oblewane jest przez wody Bałtyku, a jej południowy brzeg graniczy z Zalewem Wiślanym. Panują tam więc doskonałe warunki dla wędkarzy czy żeglarzy.
Będąc w Krynicy Morskiej warto odwiedzić m.in. Rezerwat Buków, gdzie podziwiać  można piękne i dziewicze miejsca. Miasto oferuje jednak nie tylko walory przyrodnicze. Na turystów czeka bowiem cała masa atrakcji. Co więcej nie są one skierowane tylko do wybranych grup. W mieście każdy znaleźć może coś odpowiedniego dla siebie. W przypadku osób lubiących sporty wodne i ceniące sobie aktywny wypoczynek otwarte są liczne wypożyczalnie sprzętu wodnego. Jednak W Krynicy Morskiej można też spokojnie spacerować podziwiając piękną zabudowę starego miasta, w której budynki tworzą zespół zabytkowych wilii czy pensjonatów.
Obowiązkowo podczas pobytu w Krynicy należy udać się do Latarni Morskiej, która w całości udostępniona jest do zwiedzania turystom. Poza tym dużą popularnością od wielu lat cieszą się oczywiście morskie wyprawy statkiem w kierunku Elbląga czy Fromborka. Okazuje się też, że Krynica Morska to doskonałe miejsce do wypoczynku także pod względem uzdrowiskowym. Znajdują się tam bowiem cenne wody borowe, bromkowe czy jodkowe, a także hipotermalne. Nadają się one doskonale do różnorodnych celów leczniczych. To kolejna zaleta tego miasta, do którego jak najbardziej warto udać się na zasłużone wakacje.